KONST / Litografier / Färglitografier 6925038
*
nr 692 5038
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografier, 2 st. Lasse Åberg (f. 1940), ca 35x50, oramade
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2011
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/4 19:22:56
1
300 kr
17/4 22:39:34
2
300 kr
17/4 23:25:16
3
550 kr
18/4 08:42:53
4
400 kr
18/4 12:20:10
1
600 kr
18/4 15:39:19
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lasse åberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56
*
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs mer om Lasse Ã…berg
nr 692 5038
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografier, 2 st. Lasse Åberg (f. 1940), ca 35x50, oramade
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/4 19:22:56 | 1 | 300 kr |
17/4 22:39:34 | 2 | 300 kr |
17/4 23:25:16 | 3 | 550 kr |
18/4 08:42:53 | 4 | 400 kr |
18/4 12:20:10 | 1 | 600 kr |
18/4 15:39:19 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Ã…berg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, mÃ¥lare och filmkonstnär.Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lasse åberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56